Mevzuat Takip Sistemi



Atanma, Adaylık

Kısıtlı İçerik Uyarısı

Bu kategoride soru sormanız için üyelik paketiniz uygun değildir.

» Emeklilik İçin Gerekli Yaş Süresi Dolmadan Ayrılan Memurların Tekrar Atanması 13.06.2018

Hizmet süresini doldurarak emeklilik talebinde bulunan ve yaş süresini bekleyen memur tekrar göreve başlayabilir mi? Kadrosu yaşını tamamlayana kadar saklı mı kalır?

» Açıktan Atamada Uzman Erbaşlıkta Hizmet Süresi 12.06.2018

Hocam İyi Çalışmalar; 3269 Sayılı Kanuna tabi uzman erbaş olarak görev yapmakta iken kendi isteği ile istifa edip 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 92. maddesi gereği açıktan atanmasının yapılabilmesi için, 3269 Sayılı Kanuna tabi uzman erbaş olarak kaç yıl görev yapma zorunluluğu vardır?

» Başkan Yardımcısının Görevden Alınmasında 375 Sayılı KHK'nin Ek 18. Madde Uygulaması Hk. 22.05.2018

Sayın Hocam, 10 yıl Belediye Başkan Yardımcılığı kadrosunda görev yapan personelin görevden alınmasında 375 sayılı KHK' nin Ek 18. maddesi uygulanabilir mi?

» Temizlik İşleri Müdürünün Özel Kalem Müdürü Kadrosuna Atanması 11.05.2018

Hocam Merhabalar; Belediyemiz İnşaat Mühendisliği unvanına sahip personelimiz Görevde Yükelme Sınavıyla Temizlik İşleri Müdürlüğünü 1/4 DK ile asaleten yürütmektedir. Şahsın Özel Kalem Müdürlüğüne atanarak daha sonra Mühendis kadrosuna atanması mümkün müdür? Saygılarımla..

» Zabıta Müdürü Kadrosuna Atama 12.04.2018

Hocam, Lise mezunu Zabıta Amiri kadrosundaki personeli Zabıta Müdür kadrosuna ataması yapılır mı? Yönetmeliğin 50 ve 17 maddeleri kapsam dışı denildiğinden 16 yıl hizmeti bulunan personel ataması yapılır mı?

» Aday Memur ve Encümen İş ve İşlemleri Hakkında 29.03.2018

Sayın Hocam, 1-) 15.12.2012 işe giriş tarihli olan şoför kadrosundaki memur 30.09.2013 de aday memurluğu henüz onaylanmadan istifa etmiştir (9 ay 15 gün). Belediyemize başvurarak tekrar memurluğa geçme isteğinde bulunmuştur ve 15.06.2017 tarihinde işe girişi yapılmıştır hala çalışmaktadır. Personelimizin aday memurluğunu onaylayabilir miyiz? 2 yıla mi tabi oluyor 1 yıla mi tabi herhangi bir ayrım söz konusu mudur? 2-) Belediye Encümeni iş ve işlemlerini, Yazı İşleri Müdürlüğünün yapması zorunlu mudur? Yazı İşleri Müdürlüğümüzde sadece 1 memur arkadaş görev yapmaktadır ayrıca İnsan Kaynakları ile ilgili iş ve işlemleri de bu arkadaş yürütmektedir. Daha önceden encümenle ilgili işlemleri Belediye Başkanımızın görevlendirmesi ile encümen defterine yazılması gibi işlemleri yürüten görevli memur nakil yoluyla gideceği için kurumumuzda çalışan memur kadrosundaki personeli encümen defterinin yazılması gibi işlemler hakkında görevlendirebilir miyiz?

» Emeklilerin Atanmasında Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Hk. 27.03.2018

Merhabalar; Ocak ayında emekli olup tekrar memur olarak atanacak olan personelin atanmasında Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması yapılması gerekip gerekmediği konusunda tereddüte düşülmüştür? teşekkürler

» Mühendis Kadrosuna Atama 11.03.2018

Sayın Hocam, belediyemiz mühendis kadrosunda 10 yılı tamamlayan ve 4 derecenin 1 kademesinde olan personele başkan oluruyla 1 derece verile bilir mi?

» Tahsildar Kadrosuna Atama 07.03.2018

SELAM VE SAYGIYLA HOCAM. 657 SAYILI YASAYA TABI 10 DERECEDE ÇOCUK GELİŞİMİ KADROSUNDA BULUNAN LİSE MEZUNU BİR MEMURUN 9 DERECE TAHSİLDAR KADROSUNA ATANABİLİR Mİ? ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

» İstifa Eden Memurun Atanması Hk. 27.02.2018

Belediyemize emniyet genel müdürlüğünde 7/3 derecesinde çalışmakta iken istifa eden 1 kişi 657 sayılı kanunun 92. md istinaden belediyemize iş başvurusunda bulunmuştur. Personelin kurumumuza alınması düşünülmekle birlikte izleyeceğimiz aşamalar nelerdir?