Mevzuat Takip Sistemi



Belediye Başkanı

Kısıtlı İçerik Uyarısı

Bu kategoride soru sormanız için üyelik paketiniz uygun değildir.

» Başkanın İzinli Sayılması hk. 03.02.2015

Sayın hocam, belediye başkanı il dışında olduğunda yerine bakan başkan vekili başkanlığında toplanan meclis toplantısında, belediye başkanına mazeretli olarak katılamadığından dolayı 5393 sayılı kanunun 32. maddesi gereği izinli sayılmasına dair meclis kararı alabilir miyiz?

» Belediye Başkanının İmza Yetkisi Devri 30.01.2015

Hocam iyi günler, Belediye Başkanı görev ve yetkilerinden bir kısmını uygun gördüğü takdirde, birim amirlerine ve başkan yardımcılarına devretmesi halinde bu yetki Belediye Başkanının onayı ile mi yapılacak, yoksa Belediye Meclisinden karar alınması gerekiyor mu? Saygılarımla

» Şartsız Bağış Kabulü 28.01.2015

Hocam iyi günler; şartsız bağışlarda meclis kararı alınır mı? saygılarmla

» Başkanın İzinli İken İmza Atması 24.01.2015

Belediye Başkanı izinli olduğu günde, İşyeri Açma Ruhsatını imzalamış ise ruhsat geçersiz sayılır mı? Kanuni olarak sakıncası nedir?

» Araç Görevlendirme 22.01.2015

Merhabalar... Kurumumuzdan şehir dışına araç görevlendirme yazıları Başkan onaylı çıkmaktadır. Ancak ilçelere olan görevlendirmelerde Başkan Yardımcısı Başkan adına imzalayarak, gerek araç ve gerekse şoför ve çalışan personel görevlendirmesi yapılmaktadır. Bu aygulamada mücavir alan dışı - il dışı konularında tereddüt hasıl olmuştur. Mücavir alanlar dışına(ilçeler dahil) görevlendirmelerde Başkan adına Başkan yardımcısı onayı yeterlilik arz eder mi? İyi çalışmalar dilerim.

» Başkan Vekili 22.12.2014

İlçe Belediyesiyiz. Belediye Başkanı iş gereği bir yere gidince yerine Belediye Başkan vekili bıraktığında; bu kişi Büyükşehir meclis üyesi ise Belediye başkan vekilliği yapabilir mi?

» Belediye Başkanı Yıllık İzni Hk. 21.12.2014

Sayın Hocam, B.Başkanımız mart 2014 yerel seçimlerini kazanarak yeniden Belediye Başkanı seçilmiştir. 2014 Nisan ayından bu yana 30 günlük iznini kullanmış olup , şu an içinde izin almak istemektedir. Belediye Başkanımızın seçimleri kazanarak yeniden Bl.başkanı seçilmesi ile Seçim öncesi 2013 yılı ile ilişkilendirilip 2013 yılından kalan izin hakkın bu yıl kullanıp kullanamayacağı konusundaki görüşünüzü arz ederim.

» Başkan ve Meclis Üyelerinin Toplantılara Katılmama Yasağı Uygulaması 01.12.2014

Sayın Hocam , 27.11.2014 tarih ve 29188 sayılı resmi gazetede “ Belediye meclisi çalışma yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelikle eklenen ,7 / A maddesi ve 5393 sayılı Bl.kanununun 27 maddesi olan “ Belediye başkanı ve meclis üyeleri , münhasıran kendilerni , ikinci derece kan ve kayın hısımları ve evlatlıkları ile ilgili işlerin görüşüldüğü MECLİS TOPLANTILARINA KATILAMAZLAR “ ibaresinin “ TOPLANTININ TÜMÜ / VEYA İLGİLİ MADDESİ olarak değerlendirilmesi konularında görüşünüz bizim için önem arzetmektedir.Saygılarımla

» Belediye Başkanının Devredemeyeceği Yetkileri 04.11.2014

Belediye Başkanının ,yardımcılarına veya kurula (meclis- encümen vs.) devredemeyeceği yetkileri nelerdir?

» Başkan Ödeneği 10.10.2014

İyi günler Hocam.Belediye Başkanımız emekli oldu bu aydan itibaren emekli keseneği kesintisi olmayıp sadece Başkanlık ödeneği ile aile yardım ödeneğimi verilir.