Mevzuat Takip Sistemi



Belediye İştirak ve İşletmeleri

Kısıtlı İçerik Uyarısı

Bu kategoride soru sormanız için üyelik paketiniz uygun değildir.

» Kamyonun Şirkete Devri 26.04.2018

Teşvikli, peşin olarak Devlet Malzeme Ofisinden alınan kamyon ssk ve vergi borçlarından dolayı hacizi engelemeye yönelik olarak belediye şirketine devredilmek istiyoruz,devredebilir miyiz? Bize nasıl bir yol gösterebilirsiniz? daha aracın plakası çıkartılmadı bu işlemleri plaka çıkartılmadan yapılabilir mi?

» Şirket işçisinin şirket yönetiminde görevlendirilmesi hk. 26.04.2018

375 sayılı KHK' nin geçici 24.maddesine göre belediye şirketinde hizmet alımı çalışanı olarak görev yapan bir kişi belediye şirket yönetiminde görevlendirilebilir mi?

» Şirket Müdürü Görevlendirilmesi 22.04.2018

Sayın hocam, şirket personeli olan taseron personel iken belediye şirketine geçisi yapılan şirket elemanı şirkete müdür olarak atanır mı, yoksa dışarıdan birimi atanmalı?

» Belediye Şirketine Müdür Atanması 22.04.2018

Hocam iyi çalışmalar, 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile sürekli işçi kadrosuna geçirilen personeller Belediye Başkanlığımız bünyesinde yeni kurulan Personel A.Ş.'de 02.04.2018 tarihinden itibaren çalışmaya başlamıştır.Belediye Başkanlığımız bünyesinde yeni kurulan Personel A.Ş.'ne Kurumumuz dışından müdür ataması yapabilmemiz için izlememiz gereken yol nasıl olmalıdır? konu hakkında detaylı bilgiye ihtiyaç duyulmaktadır.

» Şirkete Personel Alımı 14.04.2018

İyi çalışmalar. 696 sayılı KHK ilgili maddeleri gereği %100 Belediye hissesi ile yeni kurulan ..... Personel Anonim Şirketine, 1- Bu kararnamenin ilgili maddeleri gereği kapsama dahil olmayan, sürekli veya geçici süreli yeni personel alımı yapabilir miyiz? 2- Geçmiş yıllarda emekli olmuş birini yeni kurulan şirkette çalıştırabilir miyiz?

» Belediye Başkanının Yönetim Kurulu Başkanlığı 08.04.2018

1-696 Sayılı KHK kapsamında sözleşme ile personel hizmet alımı yapılan şirketin yönetim kurulu başkanı belediye başkanı olabilir mi? 2-Belediye başkanı yönetim kurulunda kendisi görev almayıp başka biri seçilebilir mi?

» Hibe şirket 04.04.2018

İyi günler...Belediyemize kurulmuş olan bir şirket hibe edilmek istenmektedir. 1- Bu şirket üzerinden işçi alıp Belediyemizde çalıştırabilirmiyiz? 2-Belediyemizde Bütçe içi işletmemizde mevcut olup Soğuk hava depomuz ve Akaryakıt istasyonumuzda bu işletmemiz altında faaliyet vermektedir. Örneğin Akaryakıt istasyonumuzu alacağımız hibe şirkete devedebilirmiyiz? iyi çalışmalar. 

» Limited şirkete müdür atanması 03.04.2018

Sayın Hocam, 696 sayılı KHK ile kurulan Limited şirkete dışarıdan emekli birisini müdür olarak atama yapılabilir mi? Yapılırsa emekli maaşı kesilir mi? Teşekürler.

» Hibe şirket 02.04.2018

İyi günler......Yeni kurulan bir şirket Belediyemize hibe edilmek istenmektedir. Yeni kurulan bir şirketin hibe edilmesi için belli bir süre geçmesi gerekli midir? Örneğin bir hafta önce kurulan bir şirketi hibe olarak meclis kararı ile alabilir miyiz? iyi çalışmalar

» Şirket Müdürü Görevlendirilmesi 02.04.2018

1-% 100 SERMAYELİ BELEDİYE HİZMET ALIMI LİMİTED ŞİRKETİ BELEDİYE BAŞKANIMIZCA KURULDU. ŞİMDİ İSE BELEDİYE BAŞKANI ŞİRKET MÜDÜRÜ OLABİLİR Mİ? VEYA NE YAPABİLİRİZ? TİCARET MÜDÜRLÜĞÜ ÇALIŞANDAN ŞİRKET MÜDÜRÜ OLMAZ DEMİŞ NE YAPMAMIZ GEREKİR. 2- BELEDİYE BAŞKANI ŞİRKET MÜDÜRÜ OLUR İSE MECLİSTEN YETKİ ALMAMIZ GEREKİRMİ? TEŞEKKÜR EDERİZ.