Mevzuat Takip Sistemi



Diğer Hususlar

Kısıtlı İçerik Uyarısı

Bu kategoride soru sormanız için üyelik paketiniz uygun değildir.

» Memurların Seçimler Sebebiyle İstifasında Sınırlama Hk. 20.04.2018

Selam hocam 657 DMK tabi Memur daha önce 2 defa Milletvekili seçimlerin de aday adayı olmuş, istifa edip tekrar göreve dönmüştür.3.defa aday adaylığı için istifa edip göreve dönmesinde yasal bir engel var mı vereceğiniz cevaptan dolayı tşk.

» Yeşil Pasaport 10.04.2018

Hocam, unvan derecesi (4) olan emeklilik derecesi 3/1 i olan emekli teknisyen personelimiz yeşil pasaport alabilir mi?

» Geçici işçi çalıştırılması 05.03.2018

Hocam, Ocak ayı meclis toplantısında geçici işçi çalıştırılmasına dair vize aldık. Ancak ilk defa geçici işçi çalıştıracağımızdan nasıl bir yol izlememiz gerektiği hakkında bilgimiz yok. Nasıl bir yol izleyeceğiz? Detaylı açıklama yaparsanız çok memnun oluruz. İyi çalışmalar.

» Banka Promosyonu Uygulaması 02.03.2018

Selam Sayın Hocam. Belediye Çalışanları olarak maaşımızı Yıllardır İlçemizde tek bulunan Banka olarak Ziraat Bankasından almakta idik. Kaymakamlık Makamının öncülüğünde (Belediyemizi de dahil ederek) Tüm İlçe Kamu çalışanları adına Promosyon İhalesi yapıldı. Sonuçta Yapı Kredi Bankası ile anlaşma sağlandı. Bir Personelimiz "Ben Ziraat Bankasından başka yerden maaş almam" diyor. Yapı Kredi Bankası da protokolü bozamam bir maaş alsın, promosyonu iade ederek ayrılabilir veya her ay düzenli ödeme talimatı ile Ziraat Bankasına masrafsız EFT yaparız diyor. İlgili Personel bunu da kabul etmiyor. Ayın 15 inde maaşım ziraat bankasına yatmazsa Belediye Başkanını,Yazı İşleri Müdürünü ve beni (Malİ Hz. Müd.) Mahkemeye vereceğini, savcılığa sıç duyurusunda bulunacağını söylüyor. Böyle durumlarda Personelin tercihini almak zorunda mıyız? İdare istediği Bankaya personel maaşını yatıştırabilir mi? İdareye herhangi bir yazılı müracaatı olmamıştır. Sözlü olarak böyle söylüyor. Bu konudaki Yasal prosedür nedir? Gerekli açıklamaları yaparak bizleri aydınlatırsanız çok memnun oluruz. Bu vesile ile Selam ve Saygılarımı sunar,mümkün olan en kısa sürede cevap vermenizi beklerken,çalışmalarınızda kolaylıklar ve başarılar dilerim. 

» Yeterlilik Belgesi Ücreti 27.02.2018

Sayın Hocam; Belediyemizde 657 sayılı kanuna tabi olarak görev yapmakta olan şehir plancısı ünvanlı personellerimiz Çevre ve Şehircilik Bakanlığından "Plan Yapımı Yeterlilik Belgesi" almak istemektedirler. Gerekli beleğeler ile birlikte adı geçen Bakanlığın döner sermayesine kişi bacı 750-TL. belge ücreti yatırılması istenilmektedir. Bu belge ücreti Belediye bütçesinden ödenebilir mi ?

» Başkan Yardımcısı Ek Göstergesi 24.02.2018

Başkan Yardımcısı kadrosunun ek göstergesi 3000, 1.dereceli Müdür kadrosunun ek göstergesi 2200 dür. 5434 sayılı kanuna tabi Başkan yardımcısı kadrosundaki bir memurun daha düşük ek göstergeli müdür kadrosuna atanması durumunda 5434 sayılı Kanunun Ek Madde 67. maddesi hükmü gereğince 3000 ile 2200 arasındaki farktan kaynaklanan (800 puan) kesenek ve karşılık tutarının tamamının aylıklarından kesilmesi suretiyle emeklilik açısından yüksek olan ek göstergeden yararlanmaktadır. Bu hükmün 5434 sayılı Kanuna tabi 1.10.2008 öncesi memur olanlara uygulanması husunda tereddüt yoktur. Ancak 1.10.2008 tarihinden sonra yani 5510 sayılı Kanuna tabi memurlar için bu hükmün uygulanabilirliği hususunda tereddütte kaldık. 5510 sayılı Kanunda da konuya ilişkin bir hüküm bulunmamaktadır. Konu hakkında sizin görüşünüz nedir?

» Bakmakla Yükümlü Olunan Kişiler 20.02.2018

Hocam, 657 de geçen "bakmakla yükümlü" kavramı tam olarak nedir? Ana ve babayı bakmakla yükümlü olmak için hangi şartların oluşması gereklidir?

» Maaş Bordrosu 20.02.2018

Memur maaşı yaparken kazançlar yani hakedişler içerisine Genel Sağlık Sigortası ve Emekli Sandığı Kurum hakedişleri dahil edilip edilmediği ayrıca Sosyal Denge Tazminatı bu kazançları yani hakedişlerin içerisine brüt ya da net mi dahil edilmesi konusunda görüşlerinizin tarafımıza bildirilmesini saygılarımızla,

» Malulen emeklilikte HİTAP işlemi hk. 16.02.2018

Belediye başkanlığı emrinde 15.12.1998 tarihinden beri itfaiye eri olarak çalışan 1975 doğumlu personel kronik şeker rahatsızlığından dolayı SDÜ Uygulama ve Araştırma Hastanesinden %65 iş göremezlik raporu almıştır. İlgili kişi kendi isteğiyle 16.02.2018 tarihinde malulen emekliliğe sevk edilmiştir. Hitap sisteminden personelin çıkışı yapılmamıştır. Emekli Sandığından malulen emeklilik işlemleri tamamlandığında veya emekliliğe sevk dilekçe tarihinde mi yapılacak? Emekli sandığınca raporun kabul edilip edilmeyeceği hususunda tereddüde düşülmüş, bu yüzden çıkış yapılmamıştır. Çıkış yapmamız gerekli mi değil mi?

» Belediye Başkanı Yeşil Pasaport 12.02.2018

sayın Hocam; Lise Mezunu Belediye Başkanımız 3/7 derece kademeden emekliye ayrılacaktır. Üniversite öğrencisi olan Başkanımızın üniversiteden mezun olduktan sonra Yeşil Pasaporta Hak kazanması için eğitim intibakını yapabilir miyiz? 3/7 derece kademeden emekli olursa hak kaybı olur mu?