Mevzuat Takip Sistemi



Engelli Memur İstihdamı

Kısıtlı İçerik Uyarısı

Bu kategoride soru sormanız için üyelik paketiniz uygun değildir.

» Engelli personelin başka bir kadroya atanması 26.05.2017

Hocam % 40 dereceli raporla engelli kadrosunda işe başlamış bir memurun daha sonra engel durumunda değişiklik olursa, bu durumdaki personelin kadro değişikliği yaparak engelli olmayan bir kadroya atanma hakkı var mıdır? Bunu kanuni dayanağı ile birlikte açıklar mısınız?

» Engelli çalıştırılması 18.12.2015

İyi günler..Belediyemiz D-6 gurubunda yer almaktadır.76 memur Norm kadromuzun karşılığında 30 memur ve 5 sözleşmeli personel çalışmaktadır.Engelli çalıştırma zorunluluğumuz var mıdır?

» Engelli aday memurun nakli 23.10.2015

Belediyemizde aday memur olarak görevli bulunan engelli personelin asaleti onanmadan sağlık nedenlerinden dolayı başka bir belediyeye naklen atanması mümkün müdür?

» E-KPSS İle Atanan Personel Hk. 08.07.2015

Sayın Hocam, 2015-1 E-KPSS ile belediyemize yerleşen ve halen Orman Genel Müdürlüğünde sözleşmeliden Memur olan bir personelimiz var bu personeli belediyemizde işe başlatmak için nakil işlemimi yapacağız, yoksa ilk atama olarak mı değerlendireceğiz? Birde adaylık süreci uygulayacak mıyız yoksa eski memur gibi mi işlem yapacağız? Teşekkür ederim.

» Engelli Memur 26.05.2015

Başkanlığımız memur kadrosuna ekpss ile işitme engeli % 35 olan personel atanmıştır.Engelli personel atamalarında en az % 40 özrü olması gerekmez mi?Adı geçenin ösym ile yerleştirilmesi atama için yeterli mi? % 40 az özrü olan memur olarak atanabilir mi?2013 yılından alınan sağlık kurulu raporu atama için güncel sayılır mı? Bilgi verirmisiniz?

» Engelli Memurun Yerleştirmeye Tekrar Başvurması 17.04.2015

Engelli KPSS ile ataması yapılan asaleti onanan memur tekrar Engelli kpss ye girip yeniden farklı bir kuruma naklen atanabilir mi?Bu şekilde olabilmesi için kadro ünvanının farklı olması mı gerekir?

» Engelli ve Şehit Yakını Kontenjanı 05.12.2014

Sayın Hocam, Kamu Kurumunda Engelli ve Şehit Yakını kontenjanından devlet memuru olarak göreve başlayan personellerin Belediyemize nakilleri sonrasında, bu personellerin belediyemizdeki engelli ve şehit yakını kontenjan kadrolarında gösterilmesi mümkün müdür? Saygılarımı sunarım.

» Engelli Memur Ataması 19.09.2014

Sayın Hocam; Belediyemizde engelli memur açığına binaen Devlet Personel Başkanlığından talepte bulunulmuş, ÖSYM tarafından bir arkadaşın yerleştirmesi yapılmış, bu arkadaşta yerleştirme belgesinden bir çıktı alarak Belediyemize başvurmuştur. Konu ile ilgili tereddüt hasıl olmuştur. Şöyle ki; 1-Devlet Personel Başkanlığı Belediyemize atamayı bildirecek mi? 2-Bu arkadaş 657 sayılı kanunun 53. maddesine istinaden mi atanacak? 3-Adaylığa tabi olacak mı? Özetle; Engelli memur atamasıyla ilgili yapılacak iş ve işlemlerle ilgili detaylı bilgiye ihtiyaç vardır. Saygılar.

» Engelli Memur Alımı 02.07.2014

Engelli memur atamaları hangi kurum tarafından yapılmaktadır?