Mevzuat Takip Sistemi



Harcırah ve Geçici Görevlendirme

Kısıtlı İçerik Uyarısı

Bu kategoride soru sormanız için üyelik paketiniz uygun değildir.

» Emekli Harcırahı 12.12.2017

Kurumumuzdan emekli olan bir personelin dilekçe ile kurumumuza müracaat ederek tarafına emekli yolluğu verilmesi hususunda talepte bulunmuştur.Emekli yolluğu ile ilgili yapılması gereken güncel işlemlerin bildirilmesini arz/rica ederim.

» Yatak Ücreti 04.12.2017

İyi Çalışmalar. Belediyemizce ilçe dışına yapılan bir geçici görevlendirmenin konaklama giderlerinin ödenmesinde ilk on gün gündeliklerinin %50 artırımlı kısmı ödenir, denilmektedir. Buna göre bir günlük konaklama bedeli 36,25 + %50 Fazlası 18,13 = 54,38 TL tutmaktadır. Ancak Personel öğretmen evinde konakladığını, bununda günlüğü 12,00 TL olduğunu beyan etmektedir. 1 günlük konaklama hesabında harcırah kanununda belirtilen 54,38 TL mi olması gerekiyor yoksa 12,00 TL + 36,25 Gündelik oda eşittir = 48,25 mi olması gerekiyor? Aydınlatırsanız sevinirim.

» Taşeron işçisinin geçici görevlendirilmesi 24.11.2017

Selam hocam Belediyemizde hizmet alım ile çalışan özel şirket personelini Belediye yurt içi veya yurt dışına görevlendirebilir mi ?görevlendirilirse bağlı olduğu birimi mi insan kaynaklarımı görevlendirir bide yurt içi veya yurt dışına görevlendirilir ise yurt dışı ve yurt içi yolluk bedeli verilebilirmi verilirse hesaplaması nasıl yapılır.vereceğiniz cevap için şimdiden teşekkürler...

» Özel araç görevlendirilmesi 26.10.2017

Selam hocam Belediyemizde görev yapan müdürü özel araç ile plakasını belirterek görevli olarak Konya'ya görevlendirmiştir. Sormak istediğim Özel araç ile plakasını belirterek görevli gittiği güzergahta almış olduğu yakıt bedelini alabilir mi? Belediyemiz kayyum olduğundan ödemeleri Mal müdürlüğü kontrolünden sonra yaptığından mal müdürlüğü de özel araç ile gittiğimden herhangi bir yakıt gideri alamayacağını belirtmektedir. Bu konuda bizi aydınlatırsanız seviniriz. tşk.

» Raporlu Memurun Seminere Gönderilip Gönderilemeyeceği 07.10.2017

İyi çalışmalar hocam.Raporlu personel eğitim seminerine gönderilebilir mi? Gönderilirse yolluk ve yevmiyesi ödenebilir mi?

» Yurtiçi sürekli görev yolluğu 02.10.2017

Selam hocam belediyemizden naklen ayrılan memur(mühendis) kurumumuz yolluk vermedi ve nakil formunda yolluk almadı yazdık sormak istediğin,bu memur hangi kurumdan sürekli görev yolluğu alır. Bize dilekçe ile başvuruda bulundu bizde gittiğin belediye vermesi gerekir dedik oda gittiğim kurum vermiyor dedi yaptığımız doğru mu?

» Geçici Göreve Özel Araçla Gidilmesi 06.09.2017

Sayın Hocam, eğitim seminerine kendi aracıyla giden sözleşmeli personele harcırah hesaplarken yol bedelini nasıl belirlemeliyiz?

» Emekli yolluğu 07.08.2017

Sayın Hocam, haziran ayında emekli olan memur emekli sandığından aylık bağlanmıştır. Yazısı temmuzda geldi bu durumda harcırahı öderken temmuz katsayısını mı alacağız, haziranı mı alacağız?

» Kurum dışı kişilere yurt dışı harcırah ödemesi hk. 19.07.2017

Belediye Meclisimiz aldığı bir karar ile altı adet yüzücü, bir adet antrenör ve Belediye başkanından oluşan sekiz kişilik bir ekip ile İngiltereden-Fransaya Manş denizini yüzerek geçmesine karar vermişlerdir. İlçe tanıtımına katkısı olacağı düşünülen bu etkinliğin katılımcıları belediye başkanı dışında memur yada işçi statüsünde değildir. 6245 sayılı kanunun 4 maddesinde "Memur veya hizmetli olmamakla beraber kurumlarca geçici bir vazife ile görevlendirilenlere" ifadesi gereği bahsi geçen yüzücülere harcırah verilebileceği düşünülmektedir. Kısaca sormak istediğim bahsi geçen yüzücülere harcırah kanunu gereği yurtdışı çıkışları için yolluk avansı verilebilir mi? Verilebilir ise şartları nelerdir? Bu şahıslarala ilğili olarak Yurt dışına çıkış için Meclis kararı almak yeterli mi? Ayrıca İçişleri yada Dışişleri Bakanlıklarından izin alınmasına gerek var mı? Bu işe ilişkin dogacak masrafların ihale kanunu hükümleri ile mi yoksa harcırah kanunu hükümleri ile mi ödenmesi daha uygun olur?

» Geçici Görevde Ulaşım Giderlerinin Belgelenmesi Hk. 09.06.2017

Sn Hocam, harcıraha esas olan otobüs ve taksi giderlerinin (bilet fiş vb.. ) harcırah bildirim formuna eklenmesi zorunluluğu var mıdır? Bildiğimiz kadar mutat taşıt ücretlerinin her zaman bilet, fiş vb.. belgelerin temini imkansız olması sebebiyle memurun beyanı esas almaktayız ancak harcırah kanununda veya harcama belgeleri yönetmeliğinde memurun mutat taşıt ücretleri ile ilgili giderlerinde beyanı esastır ibaresini bulamadık.