Mevzuat Takip Sistemi



İlanlar

Kısıtlı İçerik Uyarısı

Bu kategoride soru sormanız için üyelik paketiniz uygun değildir.

» Gazete İlanı 13.12.2016

Hocam beldemiz 2953 nüfusa sahip bir beldedir. Bize belde belediyesi olarak eşik değerin altında bulunan ilan süresi 7 gün olan ihalelerde gazete ilanı zorunlu mudur? Beldemizde yerel gazete yoktur. Sadece ilçemiz olan Dinar da yerel gazete bulunmaktadır. Birde gazeteye ilan verilmesi zorunlu ise İhale ilanının 4. maddesine kadar ilan verip istenilecek katılma şartlarını gazete ilanında belirtmesek bize sıkıntı doğurur mu?

» İhale İptallerinde İlan Giderleri 28.07.2016

Belediyemiz çeşitli birimleri tarafından 4734 sayılı kanuna göre yapılan ihaleler hem gazetede ilan edilmek hemde kamu ihale kurumuna ilan bedeli yatırılmaktadır. Ancak, sonradan çeşitli sebeplerle bu ihaleler iptal edilebilmektedir ve yeniden ihaleye çıkılmaktadır. İptal edilen ihaleler için yapılan ilan bedelleri kamu zararı oluşturur mu ve herhangi bir teftiş sırasında zimmet çıkar mı?

» Mahallinde İlan Hk. 08.07.2015

Sn Hocam, Belediyemiz İl merkezine 10 km uzaklıkta olup belde sınırları içerisinde yerel gazete bulunmamaktadır. 4734 sayılı kanuna göre ihale yaklaşık maliyeti 13/b1 maddesi gereğince 90.000,00 TL nin altında kalan ihalelerde en az 2 adet yerel gazeteye de ilan vermemiz gerekir mi? ( KİK te zaten yayınlanıyor olması sebebiyle)

» Zeyilname ve Düzeltme İlanı 16.05.2015

Bir ihalenin birim fiyat cetvelinde ve teknik şartnamesinde tekliflerin hazırlanmasını etkileyebilecek bir hata tespit edilmiş ve son teklif verme gününe 10 günden az süre kaldığı için ihale günü 12 gün ötelenerek EKAP üzerinden zeyilname yapılmış, zeyilnamede hem hata düzeltilmiş hem de ötelenen ihale günü belirtilmiştir. Aynı zamanda zeyilname ihale dokümanı indirenlere gönderilmiştir. Sorum şu; İhale ilanında bir hata yoktur. Ancak, son teklif verme gününe 10 günden az süre kaldığı için ihale süresi 12 gün ötelenerek ihale tarihinin değişmesi nedeniyle Kamu ihale bülteninde ve mahallinde yayınlanan gazetede düzeltme ilanı yapılması gerekir mi? (Not: Kamu ihale kurumu EKAP üzerinden zeyilname yapılırken kamu ihale bülteninde düzeltme ilanı istemedi.) Vereceğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Saygılarımla.

» İlan 25.11.2014

4734 sayılı kanunun 21/f maddesine ve davet usulü ilansız olarak yapılacak olan ihale ayrıca Basın ve yayın kurumunca ilan edilmesi gerekir mi?