Mevzuat Takip Sistemi



Milli Eğitim, YÖK, KİT ve TSK Personeli

Kısıtlı İçerik Uyarısı

Bu kategoride soru sormanız için üyelik paketiniz uygun değildir.

» Subaylıktan açıktan atanacak kişinin mecburi hizmet durumu 07.09.2016

Sayın Hocam; TSK bünyesinde 30.08.2009 - 30.08.2016 arası 7 yıl sözleşmeli subay olarak (Teğmen) çalışan ve 30.08.2016 tarihi itibari ile kendi isteği ile sözleşmesini yenilemeyen bir personel 657 sayılı kanunun 92. maddesi gereği açıktan atanmayı istemektedir. Subayların 92. maddeye göre açıktan atanabilmesi için TSK bünyesinde doldurması gereken belirli bir mecburi hizmet süresi varmıdır.

» Doktora 05.09.2016

İyi Çalışmalar, Yüksek Lisans mezunu Mühendis kadrosunda görev yapan personelimiz,İmar Hukuku dalında doktora yapmak istiyor.İmar Hukuku Programı Sosyal Bilimler Enstitüsünde Hukuk Fakültesinin Alt dalı olarak yeralmaktadır.Mühendislik Fakültesi çıkışlı olarak Hukuk'un alt dalında doktora yaparsa,program bitiminde Dr. Mühendis ünvanı mı alır? Ayrıca doktora bitiminde kademe alır mı ? Teşekkürler.

» Uzmanlıktan memur alımı 29.07.2016

Sayın hocam saygılar, bugün itibarıyla uzmanlıktan ayrılıp memur olarak almamızda herhangi bir durdurma veya önceki yıllara göre farklı bir uygulama yapacak mıyız? Alacağımız uzman çavuş 14 yıl görev yapmıştır.

» Uzman Jandarma, Uzman Erbaş ve Assubayların Açıktan Atanması 19.07.2016

İyi günler, 3466 sayılı kanuna göre görev yapan Uzman Jandarma, 3269 sayılı kanuna göre görev yapman Uzman Erbaş ve 926 sayılı kanuna göre görev yapan Assubaylar askeriyede kaç yıl görev yaptıktan sonra 657 sayılı kanunun 92. maddesine göre başka bir kuruma açıktan atanabilirler?

» Uzman erbaşların memuriyete alınmasında hizmet süresi 02.05.2016

Merhabalar; Uzman erbaş kanuna göre çalışanların 657 sayılı kanunun 92. maddesinden yararlanabilmesi için askerlik görevi sayılır mı yoksa 7 yıl uzman erbaş olarak çalışması mı gerekir?

» Uzman erbaşlıktan ayrılanların atanmasında süre sınırlaması 22.04.2016

İYİ ÇALIŞMALAR HOCAM. UZMAN ERBAŞLARIN 14/07/1965 TARİHLİ VE 657 SAYILI DEVLET MEMURLARI KANUNUNUN 92 İNCİ MADDESİNDEN YARARLANABİLMELERİ ŞARTI EN AZ 7 YILINI TAMAMLAYANLAR ŞEKLİNDE DEĞİŞTİRİLDİ. KANUN 10 ŞUBAT 2016 TARİHİNDE YAYINLANDI. BU TARİHTEN ÖNCE GÖREVİ BIRAKANLAR BU YASAYA TAKILIYORLAR MI? YANİ BİZE GELEN MÜRACAATLARI DEĞERLENDİRİRKEN NASIL BİR YOL İZLEMEMİZ GEREKİYOR? SAYGILAR.

» Astsubayın açıktan atanması 15.03.2016

926 sayılı kanununa tabi olup, Astsubay Üst Çavuş olarak görev yapan bir personelin görevinden istifa edip, yeniden 657 sayılı Kanuna tabi memur olarak atanması için 657 sayılı Kanunun 97 nci maddesinde belirtilen sürelerin dikkate alınıp alınmayacağı hususunda tereddüde düşüldüğünden konu hakkında bilgi verilmesini arz ederim. İyi çalışmalar.

» Uzman erbaş atamasında süre sınırlaması 09.03.2016

10.02.2016 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan 6663 sayılı Kanunla; Uzman Erbaşların 657 sayılı Kanunun 92. madde hükmünden yararlanabilmeleri için en az yedi hizmet yılını tamamlamış olmaları gerekir. Hükmü getirilmiştir. kanun öncesi 10.02.2016 tarihinden önce(2 yıl çalışmış) kendi isteği ile istifa etmiş 3269 sayılı uzman erbaşların müracaatında da 7 yıl hizmet süresi aranacak mı yoksa önceki kanun gereği kazanılmış hak olarak değerlendirilecek? Sayın hocam bu konu ile ilgili yapacağınız açıklama uygulamadaki yapacağımız işlemlere ışık tutacaktır. Şimdiden teşekkür eder çalışmalarınızda başarılar dilerim saygılar.

» Uzman Erbaşların memurluğa geçişi 26.02.2016

10.02.2016 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan 6663 sayılı Kanunla; Uzman Erbaşların 657 sayılı Kanunun 92. madde hükmünden yararlanabilmeleri için en az yedi hizmet yılını tamamlamış olmaları gerekir. Hükmü getirilmiştir. 10.02.2016 tarihinden önce kendi isteği ile istifa etmiş (ör. 31.12.2015) uzman erbaşların müracaatında da 7 yıl hizmet süresi aranacak mı yoksa önceki 2 yıllık süre mi değerlendirilecek? Sayın hocam bu konu ile ilgili yapacağınız açıklama uygulamadaki yapacağımız işlemlere ışık tutacaktır. Şimdiden teşekkür eder çalışmalarınızda başarılar dilerim.

» Doktora hk. 10.02.2016

Başkanlığımız emrinde İç Denetçi olarak görev yapan bir personelimiz, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesini (4 Yıllık) bitirmiş, daha sonra A.Ö.F. Hukuk (Adalet Programını (2 Yıllık) bitirmiş ve Yüksek Lisansını Uluslararası İktisat programında yaparak tüm intibakları yapılmıştır. Adı geçen doktorasını Ortadoğu Ekonomi Politiği programında yaparak mezuniyet belgesini getirmiştir. İlgilinin doktorasını yaptığı program olan Ortadoğu Ekonomi Politiği intibakında değerlendirilir mi?