Mevzuat Takip Sistemi



Soru Cevap

Kısıtlı İçerik Uyarısı

Bu kategoriyi görüntüleme yetkiniz bulunmadığı için sadece herkese açık içeriğe erişebilmektesiniz. Tamamına erişmek için lütfen ÜYE olunuz.

» İntibak İşleminin Zamanı 14.09.2017

Hocam iyi çalışmalar;Kurumumuzda memur kadrosunda çalışan personel 24.07.2017 tarihinde Yüksek Okul bitirmiş ve 18.08.2017 tarihli dilekçe ile öğrenim durumunu gösterir diplomasını ibraz ederek intibak işlemlerinin yapılmasını talep etmiştir. Personelimize 15.09.2017 tarihinden geçerli olmak üzere intibak işlemleri yapılmıştır. Diploma tarihi olan 24.07.2017 veya dilekçe tarihi olan 18.08.2017 tarihleri ile intibak işlemini yürürlüğe koyduğumuz 15.09.2017 tarihi arasındaki geriye dönük intibak işleminden doğan parasal farkı personelimize ödememiz gerekir mi?

» Aylıksız İzin 13.09.2017

Kurumumuzda 3. derece Bilgisayar İşletmeni kadrosunda görevli personelimiz 6 ay ücretsiz izin talebinde bulunmuştur. OHAL şartlarında memurun ücretsiz izne ayrılmasına engel teşkil eden herhangi bir kısıtlama var mıdır?

» Yarım Gün Doğum İzninin Birleştirilerek Uygulanması 22.08.2017

İyi çalışmalar, Belediye de Bilgisayar işletmeni kadrosunda görev yapmaktayım. ikiz gebelikte kadın memura doğum yapmaları halinde analık izni sonrasında birinci doğumda iki ay, ikinci doğumda 4 ay , sonraki doğumlarda ise 6 ay günlük çalışma süresinin yarısı kadar mali ve sosyal haklarda herhangi bir kesinti yapılmaksızın ,Çoğul doğumlarda söz konusu sürelere birer ay ilave edilmesi ile ilgili yasadan faydalanmak istiyorum. Günlük yarım saat olan çalışma hakkımı 3 ay yarım gün yerine 1,5 ay şeklinde veya haftanın 3 günü gelmeyip 2 gün gelecek şekilde kullanmam mümkün müdür. Bu durum kurumun insiyatifinde midir.Şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar.

» Kısmi Zamanlı Psikolog İstihdamı 20.07.2017

Sayın Hocam, Büyükşehir belediyesinde veya İlçe belediyesinde kısmi zamanlı Psikolog çalıştırılabilir mi? Çok teşekkür ederim.

» Hakemlik Yapacak Memura İzin Verilmesi Hk. 21.06.2017

Belediyemizde 657 sayılı devlet memuru olarak çalışan personel, Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu tarafından 11 Nisan 2017 tarih ve 11 sayılı toplantısında görüşülen 2017 Temmuz ayında İsveç / Göteborg’da düzenlenecek olan GOTHİA CUP turnuvasında Hakem İşleri tarafından müsabakalarda görev yapmak üzere hakem olarak görevlendirilmiştir. 16 Mayıs 2009 tarihli 27230 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan (Kanun no :5894 ) ‘’Türkiye Futbol Federasyonu Kuruluş ve Görevleri’’ hakkında kanunun 17.maddesi İzinli sayılma başlıklı maddede : ‘’TFF tarafından hafta sonu veya iş günlerinde oynanacak maçlarda görevlendirilen ve uhdesinde kamu görevi olan kişilerden ; hakem, temsilciler ve gözlemciler ile TFF kurul üyeleri , çalıştıkları kurumların yetkili makamlarının bilgileri dahilinde görevleri süresince idari izinli sayılırlar’’ ibaresi gereği idare olarak personeli yıllık izinli mi? mazeret izinli mi? yoksa idari izinli olarak izine ayırmalıyız?

» Sanat Tarihçisi Ek Ödeme Oranı 14.02.2017

İyi çalışmalar, 666 sayılı KHK'nin ek ödeme oranları cetvelinde sanat tarihçisi unvanına yer verilmemiştir. Belediyemizde 5 derecelik kadroda görev yapan personele hangi oranda ek ödeme yapılacağı hususunda yardımcı olursanız memnun oluruz.

» Danışman İstihdamı 28.01.2017

Selam hocam, Belediyemiz 185.000 nüfusu olan Büyükşehir ilçe belediyesidir. Sormak istediğim belediyemize danışman alınabilir mi alınabilirse hangi statüde alınır, maaşı neye göre verilir? Norm kadroya Meclis kararı ile danışman kadrosu açılabilir mi açılırsa kadro karşılığı kimler atanabilir? Vereceğiz cevaptan dolayı tşk.

» Büyükşehirlerde Sürekli Görev Yolluğu 16.11.2016

İYİ ÇALIŞMALAR HOCAM. İLÇE BELEDİYEMİZDEN BÜYÜKŞEHİR İL BELEDİYESİNE NAKİL GİDECEK PERSONELE YOLLUK ÖDENİR Mİ? ÖDENECEKSE HANGİ KURUM ÖDER VE BELGE TALEP ETMEMİZ GEREKİR Mİ? MEYİL MÜDDETİ VAR MIDIR?

» Belediye Başkanlığı Yapmış Kişinin Memur Kadrosuna Atanması Hk. 19.10.2016

Sayın Hocam, belediye başkanı iken görevi sona eren, daha önce memuriyeti bulunmayan kişi Başkan Yardımcısı kadrosuna atanabilir mi?

» Memurun Çifte Vatandaşlığı Hk. 18.10.2016

Başkanlığımızda görev yapan memur personelimiz başka bir ülkeye başvurarak çifte vatandaşlık talebinde bulunacağını beyan etmiştir. Çifte vatandaşlık sahibi olması memuriyeti açısından bir sakınca oluşturur mu?