Mevzuat Takip Sistemi



Sözleşmeli Personel

Kısıtlı İçerik Uyarısı

Bu kategoride soru sormanız için üyelik paketiniz uygun değildir.

» Eğitmen İstihdamı Hk. 28.03.2018

Hocam kolay gelsin... Üniversitenin Teknik Eğitim Fakültesi Elektronik ve Bilgisayar Eğitimi Bölümü "Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği" programındaki 4 yıllık eğitimini tamamlayan kişinin belediyemizde 5393 sayılı kanunun 49.maddesine istinaden EĞİTMEN kadrosunda sözleşmeli personel olarak istihdam edilmesi mümkün müdür? Şimdiden teşekkür ederim.

» Güvenlik Soruşturması 26.03.2018

Selam hocam belediyemizde 5393 sayılı yasanın 49 maddesi gereği kadro karşılığı sözleşmeli personel olarak yıllık sözleşme ile istihdam edilen personeller OHAL gereği işe girişlerinde ilk girişte mi her yıl mı güvenlik soruşturması yapılır? Vereceğiniz cavaptan dolayı şimdiden teşekkürler

» Sözleşmeli Personel Ücreti 22.03.2018

Hocam, sözleşmeli personel olarak işe başlatılacak mühendis personel için meclisçe belirlenebilecek net taban ücret kaç TL olabilir? Asgari ücret olarak belirlense brüt asgari ücret mi net asgari ücret olarak belirlenebilir?

» İş Sonu Tazminatı 12.03.2018

Hayırlı Haftalar, 5393 Sayılı Belediye Kanununun 49.maddesine göre tam zamanlı sözleşmeli personele hangi hallerde iş sonu tazminatı ödenebilir?

» Bilgisayar Programcılığı Bölümü Mezununun Tekniker Kadrosunda Sözleşmeli Olarak İstihdamı 14.02.2018

Kırklareli Üniversitesi Lüleburgaz Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Programcılığı mezunu bir kişiyi Tekniker kadrosunda sözleşmeli olarak istihdam edebilir miyiz? İstihdam koşulları nelerdir? Daha önceki cevaplar için teşekkürler

» Sözleşmeli Bilgisayar Programcısı 13.02.2018

Kırklareli Üniversitesi Lüleburgaz Meslek Yüksek okulu Bilgisayar Programcılığı Mezunu bir kişiyi Sözleşmeli Teknik Personel statüsünde istihdam edebilir miyiz? İstihdam Koşulları nelerdir?

» Sözleşmeli Personelin Nakli Hk. 11.02.2018

Sayın Hocam, Tam Zamanlı Sözleşmeli olarak çalışan personel kendi isteği ile başka bir belediyeye geçiş yapmak istemektedir. Diğer belediye de onay vermektedir. Böyle bir geçiş mümkün müdür? Ayrıca, Personelin ve idarenin karşılıklı sözleşme feshi söz konusu olduğunda personelin yeniden sözleşmeli çalışması için belirli bir süre bekleme zorunluluğu var mıdır?

» Sözleşmeli personelin siyasi parti üyeliği hk. 06.02.2018

5393 sayılı yasanın 49. madde kapsamında tam zamanlı olarak çalışan Sözleşmeli personeller siyasi partilere üye ve yönetimini girebilir mi? Siyasi partilere üye veya yönetimini girer ise Belediyedeki sözleşmeli personel görevine devam edebilir mi?

» Memuriyetten İstifa Eden Memurun Sözleşmeli Olarak İstihdamı 05.02.2018

Sayın Hocam; Belediyemizde Teknik Hizmetler Sınıfında çalışan 657 sayılı Devlet memuru Tekniker istifa ederek, kurumumuzda tekrar sözleşmeli isdihdam edilebilir mi? (örneğin 14 şubatta istifa edip, 15 Şubatta tekrar sözleşmeli olarak istihdam edilebilir mi) İlgili personel daha önce SSK'lı olarak daha fazla hizmeti bulunduğundan, SSK ya bağlı olarak çalışmaya başlamasıyla daha kısa zamanda emeklilik planlamaktadır.

» İşyeri Hekimi Görevi 31.01.2018

Belediyemizde 5393 sayılı Kanunun 49. maddesine istinaden çalışan sözleşmeli personellerin primleri 4857 sayılı kanuna göre yatmaktadır. Bu personellerin 6331 sayılı kanun kapsamında değerlendirilip, değerlendirilemeyeceğinin bildirilmesini arz ederim.İyi çalışmalar